Genel
Posted in

Alkali su iyonizeri tavsiye

Posted in

Alkali su iyonizeri tavsiye konusunda arayışta biliyoruz. Ancak size alkali su iyonizeri tavsiye etmeden önce nasıl çalışır bu konuda bilgi vermenin daha doğru olacağını düşünüyoruz.

Alkali su iyonizeri tavsiye etmeden önce

Alkali su iyonizeri tavsiye etmeden önce gelin biraz bilgi edinelim:

Alkali su iyonizeri Ne Yapar:

Alkali su iyonizeri, normal musluk suyunu asitle savaşan alkalinite ve antioksidan potansiyeli olan iyonize alkali suya dönüştürmek için elektromanyetizma kullanarak çalışır. Sade su, alkali mineraller ve karbonat – çözünmüş CO2 karışımıdır. Bir Alkali su iyonizeri, karbonatı musluk suyundan alkali minerallerden ayırır. Alkali mineraller ve asidik karbonat, ayrı bir su akışıyla boşaltılır. Musluk suyundaki alkali elementleri asidik elementlerden ayırarak, bir su iyonlaştırıcısı, suyunuzdaki kalsiyum ve magnezyum gibi alkali mineraller olan doğal asitle savaşan alkaliniteden yararlanmanızı sağlar. Bu alkali mineraller, bir kez karbonattan kurtulduğunda, antioksidan potansiyeli ve asitle savaşan alkalinite kazanır.

Alkali su iyonizeri Nasıl Çalışır – Elektrodiyaliz Süreci

Alkali su iyonizeri tavsiye içinde su, İyon Geçirgen Zar adı verilen özel bir zarla ayrılmış yüklü plakalardan geçer. Bu zar, enerji yüklü atomların ve iyonlar adı verilen moleküllerin geçmesine izin verir. Enerjisel olarak nötr atomların ve moleküllerin geçmesine izin vermez. Su molekülleri enerjisel olarak nötrdür, bu nedenle zardan geçmezler. Sudaki alkali mineral iyonları ve sudaki karbonat iyonlarının her ikisi de enerjik yüklere sahiptir, bu nedenle geçişlerine izin verilir. Bu, alkali mineralleri asidik karbonattan ayırır.

Sudaki alkali minerallerin pozitif enerji yükü vardır – bu onları pozitif yüklü iyonlar yapar.

Benzer şekilde, sudaki asidik karbonat, onları negatif yüklü iyonlar yapan negatif bir elektrik yüküne sahiptir.

Bir su iyonlaştırıcısındaki elektromanyetik olarak yüklü plakalar bu iyonları ayırır. Pozitif yüklü alkali mineral iyonları, negatif plakalara çekilir. Asidik karbonat, pozitif yüklü plakalara çekilir. İyon geçirgen zar, hem pozitif yüklü alkali mineral iyonlarının hem de negatif yüklü karbonat iyonlarının içinden geçmesine izin verir ve bu iyonları daha sonra iki odaya ayırır.

Alkali su iyonizeri tavsiye
Alkali su iyonizeri tavsiye

Alkali su iyonizerleri iki su akışı yapar

Ayrıldıktan sonra, her iki bölmedeki iyonlar, alkali ve asidik sular oluşturmak için her bölmenin içindeki su ile reaksiyona girer. Her tip su, su iyonlaştırıcıdan çıkan ayrı bir akımla tahliye edilir. Alkali mineraller, alkali akışta alkali maden suyu olarak boşaltılır. Asidik karbonat, asidik su akışında bir karbonik asit çözeltisi olarak boşaltılır. CO2’yi suda çözdüğünüzde karbonik asit yapar.

Alkali Su Neden Antioksidan Potansiyele Sahiptir?

Asidik karbonattan kurtulduktan sonra, sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları oldukça kararsızdır. Alkali mineral hidratlar oluşturmak için onlardan bir hidroksil iyonu alarak su molekülleri ile hemen reaksiyona girerler. Alkali minerallerin pozitif enerji yükü, su molekülünü bir arada tutan enerjik kuvveti yendiği için bir su molekülünden bir hidroksil iyonu alabilir. Bu olduğunda, alkali mineral iyonu hidroksil iyonunu kazanır ve bir hidrojen atomu serbest bırakılır. Bu reaksiyon nedeniyle, bir su iyonlaştırıcısından gelen alkali su, hidrojen açısından zengindir.

Hidroksil iyonunun negatif enerji yükü sayesinde, bir su iyonlaştırıcısındaki alkali su, Oksidasyon İndirgeme Potansiyeli (ORP) olarak adlandırılan negatif bir enerji yükü kazanır. Bir su iyonlaştırıcısından gelen alkali suyun negatif ORP’si, ona serbest radikaller ve reaktif oksijen türleri gibi oksidatif maddeleri azaltma yeteneği verir.

Alkali su iyonizeri tavsiyesi
Alkali su iyonizeri tavsiyesi

Alkali Su Neden Musluk Suyundan Farklıdır?

Bir su iyonlaştırıcısından gelen alkali su, musluk suyundan farklıdır çünkü alkali sudaki mineral hidratlar, ona musluk suyundan alamadığınız nitelikler verir:

  • Asitle savaşan alkalilik  – Alkali su asitleri nötralize edebilir
  • Antioksidan potansiyeli  – Alkali su zararlı oksidasyonu azaltır
  • Daha iyi tat  – Alkali su biraz daha tatlı ve çok daha ferahlatıcı!

Musluk suyu  bu niteliklerin hiçbirine sahip değildir çünkü bu musluk suyundaki asidik karbonat tarafından kilitlenir. Asidik karbonat, alkali mineralleri dengeler ve musluk suyunu enerjik olarak nötr hale getirir. Belki de musluk suyunun alkali suya kıyasla ‘ölü’ tadı olmasının nedeni budur!

THERMACURE Su İyonizerleri Neden Daha İyi Alkali Su Üretir?

Saflık:  Thermacure Alkali Su İyonizeri, su iyonlaştırıcıların filtrasyonunda endüstri lideridir çünkü her Thermacure Alkali Su İyonizeri, yerel su kaynağınızda bulunan belirli toksinleri hedefleyen özel filtreleme ile birlikte gelir.

Güç:  Sudaki alkali mineralleri asidik karbonattan ayırmak çok güç gerektirir. Basitçe söylemek gerekirse, ne kadar fazla gücünüz varsa, o kadar fazla elektromanyetik kuvvet yaratabilirsiniz. Birinci sınıf Thermacure Alkali Su İyonizeri, 800 watt’a kadar güç ayarlayabilir ve bu da Thermacure Alkali Su İyonizerı dünyanın en güçlü su iyonlaştırıcıları haline getirir.

Platinum:  Thermacure Alkali Su İyonizeri İyonlaştırıcı plakalar, olağanüstü performans ve dayanıklılık için özel MAX Coat   – 8 kat platine sahiptir – rakip iyonlaştırıcılardan iki kat daha fazla katman! Bu nedenle bir Thermacure Alkali Su İyonizeri rakip iyonizerlerden daha fazla güce sahiptir. Plakalar ne kadar güçlü olursa, bir su iyonlaştırıcının sahip olabileceği güç o kadar fazla olur. Thermacure Alkali Su İyonizeridaki plakalar o kadar dayanıklıdır ki ömür boyu garantilidir.

Alkali su iyonizeri tavsiye denildiğinde neden Thermacure Alkali Su İyonizeri tavsiye edildiğini umarız anlatabilmişizdir. En iyi alkali su iyonizeri tavsiye si için başka alternatifimiz kesinlikler yok.

Sepet 0

Login

Hesap Oluştur

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.