Garanti, Değişim ve İade Politikası

 1. Garanti

www.alkalisuiyonizeri.com web adresinde satılan tüm ürünler ithalatçı firmanın 2 yıl süreyle garantisi altındadır. www.alkalisuiyonizeri.com web adresinde satılan ürünlerde iade işlemlerinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 57.maddesi hükmü gereği ihtiyari garanti taahhüdü çerçevesinde hareket eder.

www.alkalisuiyonizeri.com web adresinde yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, kargo paketinin zarar görmüş olması durumunda ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması, eksik ve hasarlı olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir.

Tüketicinin ürünü tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı olarak kullanması ve buna bağlı olarak da üründe arıza meydana gelmesi durumunda ürün garanti dışı kalmaktadır. Lütfen ürünü kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okuyun ve talimatlara uyun.

Aşadaki durumlarda ürün garanti kapsamı dışına çıkar.

 • Üründe çatlak ve kırık, ezik, vuruk, yanık olması

 • Ürün üzerindeki vidalarla oynama veya kayıp vidalar,

 • Ürün üzerindeki etiketin çıkarılması,

 • Sağlıksız taşıma sırasında meydana gelen arızalar,

 • Elektronik parçalarla oynanılması, değiştirilmesi,

 • Ürün üzerindeki herhangi bir parçanın zarar görmesi,

 • Bağlantıların ve kabloların ters takılması, kırılması veya zarar görmesi,

 • Aşırı sıcak, aşırı soğuk, rutubet, tozlanma,

 • Elektrik şebekelerinden doğan tüm arızalar,

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

 1. İade süresi

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde teslim aldığınız şekliyle iade edebilirsiniz.

 1. İade-değişim şartları

İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

Ürünün tarafınıza gönderildiği kutu üzerinde bulunan bilgi fişinin iade bölümü doldurulmuş olarak, 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

www.alkalisuiyonizeri.com’a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın insiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 4-8 iş günü içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 3 iş günü içerisinde hesaba yansımaktadır. Ürün müşteriye ulaştıktan ve kullanıldıktan sonra ortaya çıkabilecek olumsuz durumlar için, ithalatçı veya üretici firmanın yetkili birimlerine başvurulmalıdır.

 1. İade alınamaz ürünler

Her türlü kozmetik ürününün iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış olması gerekmektedir. Hasarlı ve değişecek ürünler www.alkalisuiyonizeri.com’a ulaştıktan sonra 2 (iki) işgünü içerisinde işleme alınırlar. Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir.

Sarf malzemelerin kullanılması durumunda iadesi mümkün değildir. Sitemizden alınan su iyonizerlerine ait filtreler ve bunların yedekleri sarf malzeme sınıfına girer ve iadesi ancak kullanılmaması durumunda yapılabilir. 

Tekrar satılamayacak durumda olan tüm ürünlerin iadesi yapılamamaktadır. 

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda www.alkalisuiyonizeri.com’a bildirilmelidir. www.alkalisuiyonizeri.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

 1. İade süreci

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde www.alkalisuiyonizeri.com’a başvuruda bulunarak Garanti-Değişim-İade Politikamız kapsamında iade edebilirsiniz.

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi tarafımıza iletmeniz ve iadenizin tarafımızca onaylanmış olması gerekmektedir. İade talebi oluşturulmadan yapılan iadeler tarafımızca kabul edilmeyecek olup alıcıya geri gönderilecektir. İadenizin tarafınıza geri dönmemesi için sitemiz üzerinden iade talebi gönderebilir veya müşteri hizmetlerimizden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

 1. Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

İade işlemlerinde “kargo ücreti” ödemezsiniz. İade talebiniz onaylandıktan sonra Sürat Kargo ile karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz. İade gönderimi esnasında herhangi bir kod bilgisine gerek bulunmamaktadır.

 1. Kargo İade Adres Bilgilerimiz:

Ahmet DURAK

Adalet, 1586/1 Sk. No:35, Bayraklı/İzmir

 1. Ürünü gönderdikten sonra iade süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz www.alkalisuiyonizeri.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası, ürünün kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilecektir.

İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda konu hakkında tarafınıza bilgi verilerek ilgili iade siparişiniz adresinize alıcı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

 1. İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, www.alkalisuiyonizeri.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda “ürün bedeli” 2 iş günü içinde tarafınıza geri ödenecektir. 

Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir ve bu süre 4-8 iş günü arasında değişmektedir.

Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir.

 1. Kısmi iadelerde promosyon durumu ne olur?

Siparişlerde bulunan üründen tümü değil de istenilen ürün(ler) iade edebilir ancak iade sonrası sipariş durumu; promosyon şartlarını yerine getirmezse hediye veya promosyonların da iade edilmesi gerekmektedir. Hediye edilen ürünler için de aynı durum geçerlidir. İade sonrası sipariş durumu; hediye şartlarına uymuyorsa iade işleminin tamamlanması için hediye ürününün de gönderilmesi zorunludur. Aksi taktirde hediye ürünün bedeli iade tutarından kesilebilir veya iade işlemi iptal edilebilir.

Kısmi iade halinde, siparişin SATICI tarafından kargo ücretinin ödeneceği sınırın altına düşmesi halinde kargo ücreti düşülerek iade gerçekleştirilecektir. Kısmi iade halinde SATICI tarafından ilan edilen ve ALICININ yararlandığı kampanya ve set koşulları geçerli olmayacak; bu kampanyadan ya da set koşullarından doğan avantajlar iade miktarından düşülerek ücret iadesi yapılacaktır. Arada oluşacak fark, ALICI’ya faturalandırılacaktır.  

 1. Siparişimdeki hediye ürünü iade edebilir miyim?

Sitemizde hak kazandığınız ücretsiz ürünlerin tek başına iade işlemi yapılmamaktadır. Hediye ürünün iade alınması işlemi ancak ana ürün ile birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilmekte olup hem ana ürünü hem de hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekmektedir. Bu sebeple her iki ürün için de iade talebinizin olması gerekmektedir. Gelen ürünlerin her ikisi için de iade işlemi yapılacak ve sadece ana ürüne ödediğiniz bedel size iade edilecektir.

Sepet 0

Login

Hesap Oluştur

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.